Bezplatná právní poradna: Zákon o úřednících

Je vedoucí úředník povinen absolvovat zkoušky odborné způsobilosti týkající se všech správních činností, které vykonávají jeho podřízení?

Zde je třeba vycházet především z ustanovení § 21 odst. 6 zákona o úřednících územních samosprávných celků, jenž říká, že vedoucí úředník, který řídí úředníky vykonávající správní činnosti stanovené prováděcím právním předpisem (tj. vyhláškou Ministerstva vnitra č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti úředníků územních samosprávných celků), prokazuje zvláštní odbornou způsobilost z obecné části a ze zvláštní části alespoň pro jednu ze správních činností stanovených prováděcím právním předpisem, vykonávaných jím řízenými úředníky, určenou vedoucím úřadu. Povinnost absolvovat více zkoušek odborné způsobilosti tak zákon vedoucím úředníkům nestanoví. (Pozn. vedoucí úředník musí navíc absolvovat vzdělávání vedoucích úředníků)

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
22. ledna 2019 09:30-11:30

Kontrolní výbor

Praha, Kancelář Svazu
 
24. ledna 2019 10:00-13:00

KISMO

Praha, Kancelář Svazu
 
24. ledna 2019 14:00-16:30

Předsednictvo Svazu

Praha, Kancelář Svazu
 
31. ledna 2019 10:00-13:00

Školská komise

Praha, Kancelář Svazu
 
6. - 8. února 2019

Právní konference

Hotel JEZERKA s.r.o. Seč - Ústupky 278
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.