Bezplatná právní poradna: Výbory

Lze členům výboru poskytovat odměnu?

Způsob odměňování závisí na tom, zda je člen výboru zároveň členem zastupitelstva či nikoliv.

Při odměňování členů zastupitelstev, je třeba se řídit nařízením vlády č. 37/2003 Sb., o odměnách za výkon funkce členům zastupitelstev, které závazně stanoví výši těchto odměn.
O odměnách ostatních členů výborů rozhoduje zastupitelstvo obce podle § 84, odst. 2, písm. u) zákona o obcích, přičemž formu odměny zákon nestanovuje. Obecně jistě nelze zastupitelstvu bránit, aby kvalitu činnosti svých výborů a přínos jejich členů přiměřeně zohlednilo formou finanční odměny.
 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
30. září - 2. října 2018

14. konference evropských regionů a měst

Salcburg

”Evropa 1918 – 2018 – 2118“

 
detail akce
18. října 2018 09:30-16:00

Seminář Jak zadávat veřejné zakázky na šetrné budovy

Dělnický dům Jihlava, Žižkova 1696/15, Malý salonek
18. října 2018 16:00-19:00

Komora obcí

Škrdlovice
 
18. října 2018 16:30-18:30

Komora měst

Škrdlovice
 
19. října 2018 09:00-12:00

Rada Svazu

Škrdlovice
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2018 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.