Bezplatná právní poradna: Nakládání s majetkem

Jaké informace musí obsahovat zveřejněný záměr podle § 39 odst. 1 zákona o obcích?

Podle § 39 odst. 1 je třeba nemovitost v záměru označit údaji podle zvláštního zákona, jímž je katastrální zákon (konkrétně jde o údaje podle § 5). Jelikož se ale povinnost zveřejnit záměr vztahuje na jakoukoliv nemovitost, tedy i ty neevidované v katastru nemovitostí, je třeba tyto jednoznačně identifikovat jiným vhodným způsobem (např. katastrální údaje o pozemku, kde se nachází, vyznačení na mapě, fotografie). Záměr jako takový musí splňovat podmínku určitosti, tj. kromě specifikace nemovitosti je nutné uvést zamýšlený majetkoprávní úkon (zda chce obec nemovitost prodat, směnit, darovat, pronajmout nebo poskytnout jako výpůjčku). Není naopak třeba blíže uvádět podmínky, za nichž je obec ochotna uzavřít smlouvu, nebo podmínky pro podávání nabídek či vyjádření. Pokud by záměr neobsahoval potřebné údaje, byl by následný majetkoprávní úkon od počátku neplatný, stejně jako kdyby ke zveřejnění nedošlo.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
19. září 2017 09:30-12:00

Kontrolní výbor

Praha, Kancelář Svazu
 
19. září 2017 09:30-14:00

Seminář „Zabraňme vylidňování území, aneb jak zajistit dostupnost zdravotních a sociálních služeb“

Senát, Praha
20. září 2017

Technologické fórum

PVA EXPO PRAHA
21. září 2017

Konference Školství 2018

Praha, Top Hotel

Více informací a přihlašování na www.uzs-konference.cz

 
21. září 2017

Křižovatky architektury

PVA EXPO PRAHA
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
Projektová kancelář
5. května 1640/65
140 21 Praha 4
 

Projektová manažerka:
Lada Fógelová
fogelova.oz@smocr.cz
 

Manažer pro vzdělávání:
Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

-
Copyright © 2017 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.